Українська наука стає ближчою до Європейських високих технологій
23.09.2016 Парламент прийняв  Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018)».

Завдяки цьому закону українські науковці, які працюють у сфері ядерної енергетики, отримають широкий доступ до наукових інфраструктур ЄС, вітчизняні дослідницькі установки зможуть бути залученими до використання у проектах Євратома.

«Дослідницька і навчальна Програма Євратом Європейського співтовариства є компліментарною до програми Євросоюзу «Горизонт 2020», яку торік ратифікував парламент, і за результатами якої Україна вже має перевищення коштів з грантів, які надійшли на нашу науку, над нашими внесками, приблизно в 4 мільйони євро на цей момент», - повідомив Максим Стріха.

Згідно з Угодою, європейська сторона надає знижку на внесок України у розмірі 95 % на весь період дії програми з перенесенням сплати Україною внеску за 2016 рік на наступні періоди. Внесок України за два роки становитиме приблизно 300 тисяч євро, а надходження в розвиток української науки будуть щонайменше в кілька разів більші.

Слід зазначити, що 27 червня 2016 року у м. Брюссель Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та Європейським комісаром з питань досліджень, інновацій та науки Карлушем Моедашем було підписано Угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018). Ратифікація є згодою Верховної Ради України як уповноваженого органу законодавчої влади на обов’язковість даного міжнародного документа. Відтепер Угода набирає чинності та становитиме частину національного законодавства.

Довідкова інформація: Програма наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018) є компліментарною до Рамкової програми з наукового та інноваційного розвитку ЄС «Горизонт – 2020». Упродовж 2007 - 2014 років співробітництво за Програмою (поза асоціацією) здійснювалося через участь восьми українських установ, задіяних у десяти проектах на суму 1 552 тис. євро із загальною вартістю робіт 2 585 тис. євро.

Джерело: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/09/23/ukrayinska-nauka-stae-blizhchoyu-do-evropejskix-visokix-2/

Повернення до списку