У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся семінар на тему: «Метод усної історії в мультикультурній освіті»
12.06.2014 5 червня 2014 р. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся семінар на тему: «Метод усної історії в мультикультурній освіті». Семінар проводився в рамках Українського освітнього проекту «Усна історія», що його реалізує в Україні чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань». Ця організація вже більш ніж сім років сприяє налагодженню діалогу між українськими і чеськими вчителями, знайомить українських викладачів з досвідом реформування системи освіти в Чеській республіці, з новими сучасними інтерактивними методами навчання. Важливою складовою такої діяльності є ознайомлення українських освітян з можливостями застосування методу усної історії в навчальному процесі, що давно стало широковживаною практикою в багатьох країнах Європи, зокрема і в Чехії (більше про проект: http://www.ustnayaistoriya.info) В роботі семінару брали участь студенти історичного факультету. Проводила семінар Каріна Горені, аспірантка університету ім.Т.Г.Масарика (м.Брно, Чеська Республіка). Вона вивчає питання колективної памяті у Східній Європі та проблему суспільного примирення з трагічним минулим ХХ ст. Каріна Горені є також лектором проекту історія для ХХІ століття чеського Дослідницького інституту тоталітарних режимів. У ході семінару були обговорені методологічні проблеми застосування методу усної історії в наукових студіях. Найбільш жвавий інтерес учасників семінару викликало обговорення сучасного стану усноісторичних студій у Чеській Республіці та в пострадянських країнах. Дискусія виявила багато спільних рис в тематиці дослідницьких проектів з історії комуністичних проектів на сході Європи, в підходах до оцінки комуністичного минулого. Учасники семінару відзначили, що як в Чехії, так і в Україні дослідники відходять від виключної концентрації на проблемах диктатури і порушень прав людини в країнах колишнього соціалістичного табору, намагаються врахувати ширше багатоголосся реального досвіду життя в суспільствах, які нині прийнято характеризувати як тоталітарні.

Ustnayaistoriya
www.ustnayaistoriya.info