Limitless

Науково-консультаційний центр Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Астрономічний музей Астрономічної обсерваторії  Київського національного університету імені Тараса Шевченка  відновлює лекторій
01.10.2014 Астрономічний музей Астрономічної обсерваторії  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у рік ювілею університету  та напередодні чергового ювілею Обсерваторії, відновлює лекторій «Далекий та близький Всесвіт».
Ми й надалі будемо збиратись раз на два тижні ввечері по вівторкам, як і раніше фахівці будуть знайомити Вас з новинками та сучасними проблемами астрономічної галузі. Разом з тим, розширюючи тематику лекторію, ми будемо частіше висвітлювати маловідому історію розвитку астрономії  в університеті, в Києві, Україні та світі, знайомити з долями тих, хто віддав своє життя дослідженню космічних питань.
Саме тому Перша в цьому сезоні лекція і 74 за переліком тих, що вже відбулись з 2006 року, відбудеться не у звичний вівторок , а в знаменний для всіх землян і, звичайно ж, астрономів - День запуску Першого штучного супутника Землі.

Ви зможете ознайомитись з короткою історією  Станції візуально-оптичних спостережень штучних супутників Землі, створеною в Обсерваторії за три місяці до запуску першого супутника, дізнатись про її роботу протягом понад трьох  десятиліть, вшанувати пам'ять незмінного начальника Станції № 1023 Олександра Кузьмича Осипова, який, на жаль, покинув цей світ 10 років тому саме в цей день.
Ви зможете задати питання спостерігачам, послухати спогади ветеранів космодрому Байконур,  серед яких і учасник першого запуску. Крім того, за ясної погоди, Ви зможете зазирнути у спостережні інструменти, на яких спостерігали ШСЗ, взяти участь у своєрідному майстер-класі з ототожнення ділянок неба з зоряними картами Станції. А ще Ви побачите частково оновлену після ремонту університетську астрономічну обсерваторію, яка працює в Києві вже майже 170 років.

Вхід вільний
4 жовтня 2014 року о 18 годині