Астрономічний музей Астрономічної обсерваторії  Київського національного університету імені Тараса Шевченка  відновлює лекторій
01.10.2014 Астрономічний музей Астрономічної обсерваторії  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, у рік ювілею університету  та напередодні чергового ювілею Обсерваторії, відновлює лекторій «Далекий та близький Всесвіт».
Ми й надалі будемо збиратись раз на два тижні ввечері по вівторкам, як і раніше фахівці будуть знайомити Вас з новинками та сучасними проблемами астрономічної галузі. Разом з тим, розширюючи тематику лекторію, ми будемо частіше висвітлювати маловідому історію розвитку астрономії  в університеті, в Києві, Україні та світі, знайомити з долями тих, хто віддав своє життя дослідженню космічних питань.
Саме тому Перша в цьому сезоні лекція і 74 за переліком тих, що вже відбулись з 2006 року, відбудеться не у звичний вівторок , а в знаменний для всіх землян і, звичайно ж, астрономів - День запуску Першого штучного супутника Землі.

Ви зможете ознайомитись з короткою історією  Станції візуально-оптичних спостережень штучних супутників Землі, створеною в Обсерваторії за три місяці до запуску першого супутника, дізнатись про її роботу протягом понад трьох  десятиліть, вшанувати пам'ять незмінного начальника Станції № 1023 Олександра Кузьмича Осипова, який, на жаль, покинув цей світ 10 років тому саме в цей день.
Ви зможете задати питання спостерігачам, послухати спогади ветеранів космодрому Байконур,  серед яких і учасник першого запуску. Крім того, за ясної погоди, Ви зможете зазирнути у спостережні інструменти, на яких спостерігали ШСЗ, взяти участь у своєрідному майстер-класі з ототожнення ділянок неба з зоряними картами Станції. А ще Ви побачите частково оновлену після ремонту університетську астрономічну обсерваторію, яка працює в Києві вже майже 170 років.

Вхід вільний
4 жовтня 2014 року о 18 годині